Zdalny dostęp do wielodziedzinowych zasobów elektronicznych

20.03.2023

Przypominamy, że z części zasobów elektronicznych pracownicy i studenci KAAFM mogą korzystać nie tylko w uczelnianej bibliotece, ale także w domu. Wystarczy mieć aktywne konto biblioteczne oraz wypełnić dostępną w Wypożyczalni, Czytelni Medycznej lub Czytelni Głównej kartę rejestracyjną. Osoby posiadające aktywne konto biblioteczne mogą przesłać skan lub zdjęcie wypełnionej karty rejestracyjnej na adres e-mail (w przypadku braku aktywnego konta bibliotecznego prosimy o kontakt z Wypożyczalnią). Usługa jest bezpłatna.

Dostęp zdalny możliwy jest do następujących baz pełnotekstowych:

EBSCO, w tym Academic Source Complete, Business Source Ultimate, e-book Collection, Medline Ultimatete, PsycARTICLES (na rok kalendarzowy) – wielodziedzinowa
EMIS Intelligence (na okres subskrypcji) – m.in. ekonomia, finanse, dane rynkowe, polityka; archiwa wybranych gazet i magazynów, np. Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Wprost, BBC Monitoring, FOCUS ON Business, Logistyka, MarketLine (Country and Regional Industry Reports, Company Reports), Puls Biznesu, Puls Medycyny, Parkiet, Rynek Zdrowia
Science Direct (na rok akademicki) – wielodziedzinowa
SpringerLink (na rok akademicki) – wielodziedzinowa
Wiley Online Library (na rok akademicki) – wielodziedzinowa.
Znajdują się w nich specjalistyczne publikacje dotyczące m.in.: architektury, bezpieczeństwa, edukacji, ekonomii, finansów i zarządzania, informatyki medycyny i nauk pokrewnych, politologii, prawa, psychologii, sztuk pięknych oraz wielu innych dyscyplin.

Oferujemy również dostęp do interdyscyplinarnych bibliograficzno-abstraktowych baz danych:

Scopus (na rok akademicki) – m.in. śledzenie cytowań, sprawdzanie wskaźnika Hirscha (indeks h)
Web of Science (na pół roku; zalogowanie na konto na komputerze w sieci uczelnianej przed upływem tego okresu przedłuża dostęp na kolejne pół roku) – m.in. śledzenie cytowań, sprawdzanie wskaźnika Hirscha oraz wskaźnika Journal Impact Factor (JIF).
Szczegółowe informacje na temat dostępów z komputerów domowych do poszczególnych baz oraz ich zawartości są dostępne na stronie www biblioteki.