Informacja o dostępach testowych do baz Bloomsbury Drama Online oraz Screen Studies

22.01.2024

Bloomsbury Drama Online
to wielokrotnie nagradzana baza zawierająca prawie 4500 tekstów teatralnych autorstwa ponad 1700 dramaturgów, prawie 450 sztuk audio, ponad 770 godzin filmów i prawie 650 książek naukowych od wiodących wydawców i firm teatralnych.

Kolekcja podstawowa w Drama Online zawiera listy najwybitniejszych teatrów Bloomsbury's Methuen Drama i Arden Shakespeare, a także Faber & Faber. Zawiera także zdjęcia produkcyjne z Muzeum Wiktorii i Alberta oraz Amerykańskiego Centrum Szekspira. Dalsze zbiory tekstów sztuk obejmują te z Oberon Books, Nick Hern Books, TCG Books, Currency Press, Playwrights Canada Press i Aurora Metro Books.
Platforma oferuje także zbiory sfilmowanych występów na żywo, z takich teatrów jak: Shakespeare's Globe, Royal Shakespeare Company i National Theatre, a także wiele słuchowisk z L.A. Theatre Works.

Screen Studies
to dynamiczna platforma cyfrowa zaprojektowana do wspierania badań nad ruchomym obrazem. Oferuje szeroką gamę treści, w tym książki, scenariusze, artykuły przeglądowe i zasoby edukacyjne od Bloomsbury, Faber & Faber, Brytyjskiego Instytutu Filmowego, Focal Press i Auteur (LUP). Jest niezbędnym źródłem informacji dla pracowników akademickich i studentów zajmujących się badaniami i nauką w zakresie historii, teorii i praktyki filmu.

Z baz można skorzystać do 15 lutego 2024 roku

Z baz można również korzystać zdalnie, po zalogowaniu przez CSL.więcej informacji o testowanych zasobach