22.02.2024

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym (tj. 22.02.2024) weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która wydłuża do 30.06.2024 r. okres, w którym obywatele Ukrainy mogą przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie przepisów w/w ustawy i korzystać z przewidzianych w niej uprawnień.

W związku z powyższym studenci posiadający obywatelstwo ukraińskie, którym na podstawie w/w ustawy przyznane zostało stypendium socjalne na okres do 04.03.2024 r., mogą złożyć wniosek o zmianę decyzji przyznającej stypendium i wydłużenie okresu jego wypłaty do 30.06.2024 r. Do wniosku należy obowiązkowo dołączyć aktualne oświadczenie o zasadach pobytu na terytorium RP i związanych z tym uprawnieniach.

Kraków, 22.02.2024 r.